WstępOsiedle LeśnaOsiedle
Wróblewskiego
Osiedle Norwida,
Niwa i Gościńczyk
Zakład Remontowo
Budowlany

Osiedle "Wróblewskiego"

Osiedle "Wróblewskiego" zaprojektowane przez "Miastoprojekt" w Lublinie obejmujące tereny przy ul. Rewolucji Październikowej (obecnie ul. Centralna), Wróblewskiego, Polnej i Niemcewicza liczyło 33 budynki 5-kondygnacyjne oraz 7 budynków 11-kondygnacyjnych.

Własność Spółdzielni stanowiło 16 budynków pięciokondygnacyjnych oraz 5 budynków jedenastokondygnacyjnych, pozostałe stanowiły własność innych instytucji. Budynki te na zlecenie poszczególnych właścicieli administrowała Spółdzielnia.

W Osiedlu funkcjonują pawilony handlowo-usługowe, budynek Zarządu Spółdzielni, Osiedlowy Klub Kultury "AMIK" działający przy ul. M.C. Skłodowskiej 4 i Ogród Jordanowski.
Obecnie w obiekcie szkolnym przy ul. Wróblewskiego 11 mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2.

W latach 1991-92 oddano do użytku 2 budynki mieszkalne pięcio- i jedenasto-kondygnacyjne z 92 mieszkaniami o powierzchni 8054,85 m2 przy ul.Karpińskiego.

W kolejnych latach działalności inwestycyjnej PSM powstawały kolejne osiedla. W latach 1983-84 oddano do użytku Osiedle "Serek" z 5 budynkami mieszkalnymi pięcio- i siedmio-kondygnacyjnymi, w których jest 110 mieszkań o powierzchni 6587, 93 m2. Osiedle zlokalizowane jest w centrum miasta przy ul. PCK i Alei Małej.